Fredagsguf: The ’Women at Burning Man’ Issue

Gå hjem, og vug, Roskilde Festival

15. september 2017 af M!

Den årlige Roskilde Festival er garant for mange piger. Lækre piger. I massevis. Men tager du flyet ca. ni timer vestpå, rammer du Nevada, der hvert år er hjemsted for den fuldstændig vanvittige festival Burning Man. Og her kan Roskilde på ingen måde være med. Burning Man er et sindssygt ørken-festivitas med 70.000 mennesker, hvor det er muligt at møde alt fra junkier til Instagram- og Victoria’s Secret-modeller. Heldigvis er det sidstnævnte kategori, vi nu skal have fat i.

For damerne er netop i en kategori, hvor ingen andre festivaler kan være med. Det var da også tilfældet, da det ni dage lange vanvid løb af stablen i Black Rock Desert fra 27. august til 4. september. Og der var flere kendte ansigter blandt. God fornøjelse!

Jasmin Tookes

Gotta stay hydrated 😋🍺🔥 #burningman2017

A post shared by Jasmine Tookes (@jastookes) on

🔥#burningman2017

A post shared by Jasmine Tookes (@jastookes) on

Josephine Skriver

a place between what is and what could be! #burningman2017

A post shared by Josephine Skriver (@josephineskriver) on

fire partners 🔥 @jastookes

A post shared by Josephine Skriver (@josephineskriver) on

Alessandra Ambrosio

Heart of gold ✨💖✨ #burningman2017 #foreveronvacation styled by @inspiresmi

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

In my element 🔥 #BurningMan

A post shared by Alessandra Ambrosio (@alessandraambrosio) on

Shanina Shaik

No P O P No S T Y L E 💋🌈💛🍭 wake up with good vibezzzz

A post shared by SHANINA SHAIK (@shaninamshaik) on

Playing on the Playa 🌪🌞🖤 #Burningman

A post shared by SHANINA SHAIK (@shaninamshaik) on

Olga Igorevna Zavyalova

Katherine Henderson

Carol Chafauzer 

Attached to nothing, connected with everything #burningman2017 #burningman

A post shared by Carol Chafauzer (@carolchafauzer) on

🔥 #BurningMan #burnergirls #burningman2017

A post shared by Carol Chafauzer (@carolchafauzer) on

Martha Hunt

the playa

A post shared by Martha Hunt (@marthahunt) on

burn baby

A post shared by Martha Hunt (@marthahunt) on

Paris Hilton

#DesertBae 🔥

A post shared by Paris Hilton (@parishilton) on

#BurnerBae 🔥👸🏼🔥

A post shared by Paris Hilton (@parishilton) on

Sara Sampaio

Lais Ribeiro

Can we talk about this magical place and my burner family??!! Angels on fireee 😍🔥🌵🌄

A post shared by Lais Ribeiro (@laisribeiro) on

🐼🐼🐼

A post shared by Lais Ribeiro (@laisribeiro) on

Candice Swanepoel

Mama Africa 🌍 )'( 🔥

A post shared by Candice Swanepoel (@angelcandices) on

#mayanwarrior )'(

A post shared by Candice Swanepoel (@angelcandices) on

Måske er du interesseret i...

Hvad synes kvinderne?

Mest læste